نمایشگاه رینوتکس 1402

نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی، به منظور ارتقاء فضای کسب و کار دانش بنیان و با تمرکز بر توسعه و تجاری سازی فناوری، هر ساله در تبریز برگزار می‌شود. این رویداد با نام اصلی “نمایشگاه و جشنواره فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی” در سال‌های گذشته آغاز شده و از سال 1396 با تغییر عنوان به “نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی” و نام اختصاری RINOTEX به فعالیت خود ادامه داده است.

11 امین دوره نمایشگاه رینوتکس تبریز

این رویداد اولین بار در سال 1384 با عنوان “نمایشگاه فناورهای پیشرفته ایران Hi-tech” برگزار شد و با حضور 159 طرح فناورانه به موفقیت آمیز برگزار شد. هدف اصلی این نمایشگاه و جشنواره، ارتقاء سطح فناوری و نوآوری در ایران و تسهیل در ارتباط بین دانشگاه‌ها، صنعت و سازمان‌های تحقیقاتی برای توسعه فناوری و تجاری سازی ایده‌ها و نوآوری‌های جدید است.

از سال 1396 به بعد، با تغییر عنوان به “نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی”، این رویداد به عنوان RINOTEX به عنوان یکی از مهمترین فعالیت‌های سالانه در حوزه نوآوری و فناوری در منطقه معرفی شده و تاکنون به بهبود فضای کسب و کار دانش‌بنیان و ارتقاء فناوری در این منطقه کمک بسزایی کرده است.

مجموعه حمدآریا شرکتی فعال در حوزه نوآوری و فناوری است که به توسعه و ترویج فناوری‌های پیشرفته و ارائه راهکارهای نوآورانه در زمینه‌های مختلف می‌پردازد. این مجموعه به منظور ارتقاء کیفیت زندگی افراد و تسهیل در امور مختلف اجتماعی و سلامت فعالیت می‌کند.

حضور “مجموعه حمدآریا” در این رویداد نشان از تعهد این شرکت به ارتقاء فناوری و ارائه راهکارهای نوآورانه دارد. مجموعه حمدآریا برای دومین سال پیاپی در این نمایشگاه، با دو طرح حضور خواهد یافت. تولید الکتروموتورهای خطی برای تغییر پوزیشن تخت های بیمارستانی و همچنین حمدآریا دات کام به عنوان ایده ای برای فروش تجهیزات بیمارستانی به صورت مستقیم از تولیدکننده به مشتری نهایی بدون واسطه و با حداقل سود، دو طرح یاد شده می باشند.

رونمایی از تخت احیای نوزاد در دهمین دوره نمایشگاه رینوتکس

در دوره دهم نمایشگاه رینوتکس که در پاییز سال 1401 برگزار کردید از تخت احیای نوزاد لیونا در غرفه دانشگاه علوم پزشکی تبریز توسط جناب آقای دکتر پرویز شهابی معاون تحقیقات استان و دکتر نجفی رئیس سازمان غذا و دارو رونمایی شد.

rinotex 2022

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی برگزاری رینوتکس را فرصتی برای تبادل افکار و ارائه آخرین دستاوردهای حوزه فناوری دانست و از واحدهای صنعتی و تجاری استان خواست در این رویداد فناورانه حضور فعال داشته باشند.

محمدجعفر عظمایی در گفتگو با کمیته اطلاع‌رسانی و رسانه رینوتکس 2023، با تاکید بر اینکه استان ما سرآمد بخش تولید، صنعت و تجارت در کل کشور است، گفت:

در این راستا صنعت و دانشگاه ارتباط خوبی داشته و با درک اهمیت این موضوع، واحدهای صنعتی استان تعامل بسیار خوبی با محافل دانشگاهی و پارک‌های علم و فناوری دارند. در نتیجه این  ارتباط موثر با محافل علمی، طرح‌های واحدهای فناور و دانش بنیانی که در ادوار گذشته در مرحله ایده بوده تجاری‌سازی شده و به مرحله تولید و عملیاتی رسیده است.

در حوزه صنعت و معدن استان، واحدهای فناوری داریم که امروز محصولات آنها به کمک بخش تولید در سطح بازار جایگزین واردات شده است که بر این اساس صرفه‌جویی ارزی قابل توجهی خواهیم داشت.

نمایشگاه رینوتکس 1402 از تاریخ 14 ام تا 17 ام آذر ماه از ساعت 13:00 الی 19:00 در محل نمایشگاه های دائمی تبریز برگزار خواهد شد. مجموعه حمدآریا در سالن امیرکبیر در غرفه اختصاصی خود میزبان شما سروران عزیز خواهد بود.

روز اول نمایشگاه رینوتکس 1402

در اولین روز نمایشگاه غرفه حمدآریا شاهد حضور عزیزان و سروان گرامی علی الخصوص جناب آقای دکتر شهابی و جناب آقای دکتر هاشمی از معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز بود، تصاویری از این دیدار را میتوانید در زیر مشاهده فرمایید:

 

رونمایی از طرح های نوآورانه مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

در روز دوم نمایشگاه رینوتکس از طرح های تولید شده توسط فناوران مرکز رشد توسط مسئولین تجهیزات پزشکی استان رونمایی شد. از الکتروموتورهای خطی برای استفاده در تخت های بیمارستانی که توسط شرکت مهاسام حمدآریا ارائه شده بود در این نمایشگاه رونمایی گردید.

طرح های دریل برقی پزشکی، ویدیو کولونوسکوپ، انواع مکمل های نوزاد، انواع میکرو پروتز و لمینت دندان و ست معاینه بیمار دیگر طرح هایی بودند که از آنها در این نمایشگاه رونمایی شد. در ادامه می توانید عکس هایی از این رویداد را مشاهده فرمایید.

 

بازدید نمایندگان محترم مجلس و مسئولین کشوری از نمایشگاه رینوتکس 1402

در ادامه نمایشگاه رینوتکس غرفه حمدآریا و زون سلامت به همت معاونت تحقیقات و درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز شاهد حضور مسئولین استان و کشور و همچنین نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقایان دکتر سید محمدرضا میرتاج‌الدینی و دکتر روح‌الله متفکر آزاد بود، که قول مساعدت و تلاش در جهت تقویت صنعت تجهیزات پزشکی  استان را دادند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *