آشنایی با تخت احیای نوزاد

در صورتیکه هنگام زایمان، نوزاد احتیاج به عملیات احیا ریوی، قلبی و جراحی داشته باشد باید از تخت احیای نوزاد استفاده گردد. تخت های احیای نوزاد از نظر امکانات تا حدودی شبیه دستگاه انکوباتور می باشند. باید بدانید که کاربرد هر یک از آنها با یکدیگر فرق می کند. در اکثریت بیمارستان ها تخت های احیا نوزاد به عنوان مهم ‌ترین تخت های مراقبت ویژه شناخته می ‌شوند. اگر از موارد استفاده تخت احیای نوزاد اطلاعاتی ندارید باید در مورد ویژگی ها و کاربرد های آن اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. در این مطلب هر یک از نکاتی که مربوط به خرید تخت های احیا نوزاد می باشد را توضیح می دهیم تا بتوانید بهترین تخت را برای بیمارستان خریداری نمایید.

آشنایی با تخت احیای نوزاد

 

مشخصات تخت احیای نوزاد

از نظر امکانات تخت احیای نوزاد شامل یک تخت، ساکشن، کنترل دما، سیستم گرمایشی تابشی، سیستم های هشدار دهنده، سیستم کنترل اکسیژن و غیره می باشد. این تخت برای معاینه بهتر نوزادان نیز مورد استفاده قرار می گیرد، در واقع سیستم روشنایی که در این تخت وجود دارد به پزشک کمک می ‌کند تا به بهترین نحو نوزاد را معاینه نماید. تخت های احیای نوزاد دارای دیواره های شیشه ای هستند که این دیواره ها مانع از افتادن نوزادان می گردند. همچنین در برخی مدل ها قسمت وارمر قابلیت چرخش و یا تغییر ارتفاع را دارد . از آن جایی که امکان دارد پزشک اقدام به انجام عمل جراحی نماید تخت باید مجهز به ساکشن و همچنین اکسیژن باشد. در بخش پشتی تخت محل قرارگیری کپسول اکسیژن وجود دارد.

تولید انواع تخت برای احیای نوزاد

لامپ فتوتراپی به عنوان یکی از مهم ‌ترین امکانات این تخت شناخته می شود. لامپ های فتوتراپی برای درمان زردی نوزادان مورد استفاده قرار می‌ گیرند. نمایشگر ال سی دی را برای تنظیم وارمر و نمایش دمای بدن نوزاد روی تخت احیای نوزاد تعبیه کرده ‌اند. دمای تشک و تغییرات دمای بدن نوزاد توسط این نمایشگر نشان داده خواهد شد. با کمک این نمایشگر می‌توانید متغیرهای تخت را ثابت و تنظیم نمایید. در صورت افزایش دمای بیش از اندازه سیستم های هشدار دهنده پرستاران را مطلع می سازند. تخت های احیای کودک دارای کشوهای رادیولوژی هستند تا امکان رادیولوژی و عکسبرداری از نوزاد فراهم گردد.

نکاتی در مورد خرید تخت احیای نوزاد

برای خرید تخت احیای نوزاد باید در مورد ویژگی‌های این تخت اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. برخی از مهمترین ویژگی هایی که تخت های احیا نوزاد دارند عبارت هستند از :

تخت احیای نوزاد وامر نوزاد

1. مدل های متنوع تخت را بررسی کنید

یکی از مهمترین ویژگی هایی که تخت نوزاد احیاء دارد این است که دارای مدل های متفاوت می باشد. برای خرید وارمر نوزاد باید در مورد کاربردهای آن اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. در واقع اگر نمی دانید وارمر نوزاد چیست باید بگوییم که وارمر یکی از مهم ترین ویژگی های تخت احیا بیمارستانی نوزاد شناخته می‌ شود. شما می ‌توانید انواع وارمر را در بازار مشاهده کنید که هر یک از آنها دارای ویژگی های خاصی هستند. به طور کلی کاربرد انواع تخت های نوزاد شبیه یکدیگر می‌ باشد. مدل ‌های گوناگونی را برای این تخت ها در نظر گرفته اند. بر اساس نوع خدماتی که بیمارستان برای احیای نوزاد ارائه می دهد می توانید بین مدل های گوناگون تخت احیا یکی از آنها را خریداری کنید.

2. بررسی تایمر تخت

یکی دیگر از ویژگی هایی که دستگاه وارمر نوزاد دارد این است که دارای تایمر های متفاوت می باشد. تایمر های ۵ الی ۱۰ دقیقه ای را برای این تخت ها در نظر می گیرند. شما می توانید طبق نیاز احیای نوزاد یکی از تایمر ها را به کار بگیرید. پزشک به خوبی می ‌داند برای انجام دادن هر یک از خدمات پزشکی باید از چه تایمری استفاده کند. تایمر را روی زمان مشخص شده ای قرار می ‌دهد تا عملیات احیا به بهترین نحو ممکن انجام شود. تایمر اندازه گیری در مدت زمان فتوتراپی روی این دستگاه نصب شده است. بر همین اساس پزشک به درستی می تواند زردی نوزاد را با استفاده از این دستگاه در زمان مشخص شده درمان کند.

3. بررسی سنسور پوستی تخت

یکی دیگر از ویژگی ‌های تخت احیای نوزاد این است که دارای یک سنسور پوستی برای کنترل دمای بدن نوزاد می باشد. سنسور پوستی به عنوان مهم ‌ترین ویژگی این تخت شناخته می‌ شود. در واقع برای اینکه تغییرات دمای بدن نوزاد مورد بررسی قرار بگیرد باید سنسور پوستی را مورد استفاده قرار دهید. سنسور های پوستی روی انواع تخت های احیا به کار گرفته خواهند شد. بر اساس نوع تخت و برند تخت سنسور های پوستی متفاوتی را روی تخت ها نصب می کنند.

4. بررسی قابلیت چرخش وارمر نوزاد و فن خنک کننده

این تخت ها قابلیت چرخشی وارمر در دو جهت را دارند. وارمر نوزاد به راحتی در دو جهت می چرخد و این مسئله کمک می کند پزشک به راحتی عملیات جراحی و احیا را انجام دهد. یکی از مهمترین ویژگی هایی که نوزاد دارد این است که دارای فن خنک کاری می باشد. در قسمت وارمر برای تهیه هوای درون وارمر یک فن قرار داده ‌اند. این فن کمک می‌ کند تا هوای درون تخت به بهترین نحو ممکن تصفیه شود. ریه کودک آسیب پذیری بیشتری نسبت به ریه بزرگسالان دارد. به همین دلیل باید هوای درون وارمر به درستی تصفیه شود تا آسیبی به ریه کودک وارد نگردد.

تخت احیای نوزاد لیونا

5. بررسی هیتر سرامیکی تخت

دو عدد هیتر سرامیکی برای گرم کردن بستر نوزاد روی تخت احیای نوزاد به کار گرفته اند. این هیتر ها موجب گرم کردن تشک تخت می‌ شوند و آسیبی به بدن نوزاد وارد نمی‌ کنند. هیترهای سرامیکی استانداردهای ویژه ‌ای دارند و با دیگر هیترها متفاوت می باشند. حفاظ وارمر برای جلوگیری کردن از ورود دست به درون محفظه روی تخت نصب شده است. حفاظ وارمر کمک می ‌کند تا آسیبی به محفظه هیتر وارد نگردد.

6. بررسی دسته های هول دهنده

دسته های هول دهنده در کناره تخت و همچنین دسته کنترل زاویه بستر را روی این تخت ها به کار گرفته اند. استند ها را در تو طرف دستگاه برای قرار دادن پالس اکسیمتر و مانیتور نصب کرد ه‌اند تا به راحتی بتوانند از آنها استفاده کنند. سینی نگهدارنده وسایل نوزاد را می توانید در قسمت کف تخت احیای نوزاد مشاهده کنید که روی این سینی وسیله های زیادی را قرار می دهند. هر یک از ویژگی هایی که مربوط به دسته‌ های حالت دهنده و استند تخت می باشد را باید از نظر کیفیت بررسی نمایید. کیفیت هر یک از این تجهیزات بسیار عالی است چرا که رنگ پودری الکترواستاتیک را روی آنها به کار گرفته اند. این رنگ پودری کمک می کند که طول عمر هر یک از قطعات تخت افزایش پیدا کند.

تخت احیای نوزاد

قیمت تخت احیای نوزاد چقدر است ؟

یکی از مهمترین نکاتی که افراد زمان خرید تخت احیای نوزاد به آن اهمیت زیادی می دهند قیمت تخت می باشد. قیمت تخت احیای نوزاد به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد. یکی از مهمترین فاکتورهایی که تعیین کننده قیمت این تخت می باشد ویژگی های متفاوت تخت است. اگر ویژگی های گوناگونی را برای تخت های احیا به کار گرفته باشند هزینه خریداری تخت افزایش پیدا می‌ کند. در صورتی که یکی از تخت های معمولی احیای نوزاد را خریداری کنید با قیمت مناسب تری می توانید تخت ها را در بیمارستان به کار بگیرید. اگر مایل هستید تعداد زیادی از تخت های احیای بیمارستانی را تهیه نمایید باید به تولید کنندگانی که تولید عمده تخت ها را انجام می‌ دهند مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *