آشنایی با تخت زایمان طبیعی

یکی از انواع تخت هایی که در بیشتر مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرد تخت زایمان طبیعی می باشد. اگر در مورد تخت زایمان اطلاعاتی ندارید باید بگوییم که تخت های زایمان طبیعی در بخش های زنان و زایمان بیمارستان ها برای کمک به مادران برای انجام عمل زایمان طبیعی مورد استفاده قرار می گیرند.  شکل ظاهری این نوع تخت‌ به خاطر استفاده از اکسسوری های مختلف ویژه است و زنان باردار در تمام طول زایمان شان می توانند روی تخت بستری و معاینه شوند. بسیاری از مشکلات و ناراحتی های ناشی از عمل زایمان به کمک این تخت رفع می گردد. به طور کلی باید به خوبی بدانید که برای زایمان طبیعی نیاز است از تخت ‌های ویژه استفاده شود. در صورتی که تخت های غیر استاندارد را برای زایمان طبیعی مورد استفاده قرار دهید خطرات زیادی برای مادر و نوزاد به وجود می آید.

آشنایی با تخت زایمان طبیعی

بخش های مهم تخت های مناسب زایمان طبیعی

انواع تخت زایمان از سه بخش مهم، محل قرارگیری پای بیمار، محل نشستن و محل تکیه گاه تشکیل می گردند. در گوشه های این تخت ها ضربه گیرهای تعبیه شده اند، به همین دلیل پرستاران به راحتی و بدون نگرانی از آسیب دیدن دیوارها می‌ توانند تخت را جابجا کنند. اکثر تولید کنندگان چرخ های مناسبی را برای تخت های زایمان در نظر می گیرند، بر همین اساس در راهروها و سطوح متفاوت می توان این تخت ها را حرکت داد. در وضعیت های اورژانسی و همچنین شرایط احیا می ‌توان تجهیزات خاصی را بر روی  تخت زایمان نصب نمود. در انواع تخت زایمان برقی امکان نصب کردن اکسسوری و تجهیزات برای رفع نیازهای زنان باردار وجود دارد. تخت زایمان سزارین هم دارای تجهیزات مناسبی است.

اکسسوری تخت زایمان طبیعی چیست ؟

معمولا تجهیزات یا اکسسوری های متفاوتی را برای تخت های زایمان طبیعی در نظر می‌ گیرند. اکسسوری های الکترونیکی و اکسسوری های مکانیکی به عنوان مهمترین اکسسوری هستند که باید روی این تخت ویژه زایمان نصب شوند. برای کنترل سلامت و همچنین آسایش مادر باید این اکسسوری ها در دسترس باشند. در واقع برخی از تخت های زایمان پیشرفته تر هستند و دارای تجهیزاتی می باشند که به آسایش مادر کمک می کنند. برخی دیگر از تخت های زایمان شاید قدیمی تر باشند و تجهیزات زیادی برای آنها در نظر گرفته نشده باشد.
بیمارستان هایی که به تازگی تاسیس شده ‌اند از تخت های زایمان طبیعی جدید و پیشرفته استفاده می کنند. همچنین بیمارستان های قدیمی نیز  تخت های زایمان طبیعی قدیمی را دیگر مورد استفاده قرار نمی دهند و تخت های جدید را جایگزین می نمایند. از آنجایی که زایمان سزارین عوارض زیادی دارد باید تخت های طبیعی استاندارد برای زایمان آسان مادر استفاده شود. در صورتی که استاندارد های تخت های زایمان طبیعی مناسب نباشد مادر نمی تواند به راحتی زایمان خود را انجام دهد.

تخت زایمان طبیعی

ویژگی های تخت های مناسب زایمان طبیعی

برای خرید تخت زایمان طبیعی باید به خوبی ویژگی‌ های این تخت را بشناسید. در این صورت می توانید بهترین تخت زایمان را خریداری کنید. تخت اتاق عمل زایمان طبیعی به گونه ای طراحی شده که با حفظ پوزیشن مادر زمان زایمان، روند زایمان به آسانی انجام خواهد شد. شیاری را در قسمت جلوی تخت بیمارستان زایمان تعبیه کرده اند، زمانی که مادر می خواهد فشار بیشتری ایجاد کند می تواند روی این شیار قرار بگیرد. میله ای را در قسمت جلوی تخت قرار داده ‌اند. این میله به مادر کمک می‌ کند پوزیشن خود را به درستی حفظ کند. به طور مثال مادر زمانی که دست و سر خود را روی میله می گذارد، ماما به راحتی می‌ تواند حالت مناسبی را جهت ماساژ ایجاد کند.
تخت زایمان طبیعی به مادر کمک می کند که قادر باشد پوزیشن اسکات را به درستی حفظ نماید. اگر پوزیشن اسکات حفظ شود روند زایمان با سرعت بیشتری انجام می گردد. طراحی تخت های زایمان به گونه‌ ای است که مادر در قسمت لبه تخت می نشیند و باید چمباتمه بزند تا شرایط مناسبی جهت زایمان طبیعی ایجاد شود. پشتی تخت زایمان به گونه ‌ای است که دارای قابلیت تنظیم می باشد. شما می توانید این پشتی را در زوایای متفاوت تنظیم کنید. این مسئله که مادر به راحتی بتواند روی تخت استراحت کند و دراز بکشد بسیار مهم است. به همین دلیل پشتی تخت را تنظیم نمایید تا مادر بتواند به راحتی پوزیشن خود را اجرا کند.

آشنایی با تخت زایمان طبیعی

نکاتی در مورد خرید تخت زایمان طبیعی

برای خرید تخت زایمان طبیعی باید به خوبی نکات مهمی را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین تخت را خریداری کنید. بسیاری از افراد بدون توجه به این نکات امکان دارد یکی از انواع تخت های زایمان طبیعی غیر استاندارد را خریداری نمایند. یکی از مهمترین نکاتی که جهت خرید تخت های زایمان طبیعی اهمیت دارد این است که استانداردهای تخت را مورد بررسی قرار دهید. هر یک از نکاتی که مربوط به سه بخش اصلی تخت می باشد را بررسی کنید تا متوجه ساختار اصولی تخت شوید. باید تخت و تشک تخت را بررسی کنید. این مسئله که تشک تخت با استفاده از الیاف های مناسب تولید شده باشد بسیار مهم است.
کیفیت تخت زایمان یکی از مهمترین مواردی است که زمان خرید تخت باید به آن توجه کنید. در واقع اگر تخت های زایمان طبیعی کیفیت خوبی نداشته باشند مادر نمی تواند مدت زمان زیادی روی آنها استراحت کند هر یک از تخت های زایمان طبیعی باید دارای ویژگی ها و استانداردهای مناسبی باشند.

آشنایی با تخت زایمان طبیعی

قیمت تخت مناسب زایمان

یکی از مهمترین نکاتی که افراد زمان خرید تخت زایمان طبیعی به آن توجه می ‌کنند قیمت است. قیمت تخت زایمان طبیعی به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد. به طور کلی شما باید هزینه‌ ای که مربوط به انواع تخت های زایمان طبیعی می باشد را مورد بررسی قرار دهید. مدل ها و رنگ بندی های متفاوتی از تخت های زایمان طبیعی تولید می شوند که هر یک از آنها با قیمت متفاوتی به فروش می رسند. اگر می خواهید با بهترین قیمت تخت زایمان را خریداری کنید باید به تولید کننده تخت زایمان مراجعه نمایید.

تولیدکنندگانی که تخت های زایمان را تولید می نمایند با قیمت عمده انواع تخت های زایمان طبیعی را به مشتریان ارائه خواهند داد. بیمارستان ها تعداد زیادی از تخت های زایمان طبیعی را از تولیدکنندگان خریداری می ‌کنند. تخت زایمان بر اساس تجهیزاتی که دارد قیمت گذاری می شود. برخی از تخت ها که با تجهیزات بیشتری تولید می شوند هزینه خریداری شان بالاتر است. برخی دیگر از تخت ها تجهیزات شان کمتر است و با قیمت کمتری به فروش می رسند.

خرید اینترنتی تخت زایمان طبیعی

برای خرید انواع تخت زایمان می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید. فروشگاه اینترنتی حمدآریا بهترین تخت های زایمان را به مشتریان خود ارائه می دهد و بهترین شرایط خرید اینترنتی تخت را برای مشتریان فراهم کرده است. بنابراین مشتری می تواند طبق نیاز بیمارستان و کلینیک یکی از تخت ها را بخرد. در وب سایت حمدآریا مدل های متنوع تخت های بیمارستانی زایمان را مشاهده کنید. بعد از مشاهده تخت ها می توانید یکی از آنها را که مناسب تر هستند را بخرید. در صورتی که اطلاعاتی در مورد تخت های زایمان طبیعی ندارید می توانید با کارشناسان فروش حمدآریا بصورت آنلاین یا تماس تلفنی مشورت کنید.

دیدگاهی در مورد “آشنایی با تخت زایمان طبیعی

 1. alireza گفت:

  سلام برای خرید تخت بیمارستانی باید از کجا اقدام کنیم؟

  1. نوید نیکی گفت:

   سلام روز بخیر
   برای خرید تخت بیمارستانی می توانید از قسمت فروشگاه اقدام به خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *