آشنایی با بزرگ ترین زلزله های دنیا

بزرگ ترین زلزله های دنیا ویرانی های زیادی را به جای گذاشته اند. در کشور ها و شهرهای متفاوت زلزله های گسترده ای به وجود آمده که جان بسیاری از افراد را گرفته است. زلزله به عنوان یکی از حوادث طبیعی شناخته می‌ شود که ویرانی های زیادی را به جای می گذارد. برای کمک به زلزله زدگان باید تمامی نیازهای زلزله زدگان را مورد بررسی قرار دهیم و هر یک از خدمات لازم را به آنها ارائه دهیم. زلزله ترکیه، زلزله سوریه و زلزله خوی به عنوان بزرگ ترین زلزله هایی شناخته می‌شوند که در دنیا شکل گرفته اند.
ویرانی های زلزله ترکیه ذهن بسیاری از افراد را برای کمک به زلزله‌ زدگان مشغول کرده است. اگر مایل هستید به زلزله زدگان کمک کنید می توانید تمامی تجهیزات مورد نیاز آنها را بررسی کرده و برای آنها ارسال نمایید. در ادامه اطلاعات کافی در مورد بزرگ ترین زلزله هایی که در دنیا به وجود آمده اند ارائه می دهیم تا با ویرانی های زلزله ها آشنایی بیشتری داشته باشید.

بزرگترین زلزله های دنیا

همه چیز در مورد زلزله ترکیه

زلزله ترکیه به عنوان یکی از بزرگ ترین زلزله های دنیا شناخته می شود. این زلزله به اندازه‌ ای بزرگ بود که بسیاری از کشورهای نزدیک آن را احساس کردند. تمامی سران کشور ترکیه اعلام کردند که این زلزله بسیار مهیب بوده و جان افراد زیادی در خطر است. حدود ۱۳ میلیون شهروند ترکیه تحت تاثیر این زلزله قرار گرفته اند. در ۱۰ استان ترکیه به صورت مستقیم ویرانی های زیادی به جای مانده است. در مناطق زلزله وضعیت فوق‌ العاده اعلام شده است. زلزله های اخیر در ترکیه زندگی بیشتر از ۲۰ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده است. این زلزله مجموعاً تا ۷ اسفند ماه، دست‌کم ۵۰٬۹۷۰ کشته و ۱۲۲٬۵۰۰ زخمی شده‌اند. زلزله کشور ترکیه حدود 7.7 ریشتر بود که پس لرزه های زیادی داشت.
سازمان ملل اعلام کرده است که زلزله ترکیه به عنوان قوی ترین و خطرناک ترین زلزله در طی این چند سال گذشته بوده است. سازمان ملل به دنبال این است که ارسال بودجه اضطراری جهت کمک کردن به مردم مناطق زلزله زده را به تصویب برساند. به دلیل زلزله شدید در کشور ترکیه سد آتاتورک ترک برداشته است. گزارش‌ هایی از ترکیه به دست آمده که در پی زلزله‌ های اخیر اعلام می‌ کند شکاف های گسترده ای در سد آتاتورک ایجاد شده است. کارشناسان بر این باور هستند که صد هر لحظه امکان دارد بشکند و ویرانی ‌های گسترده‌ ای را به جای بگذارد. سد آتاتورک به عنوان یکی از مهم‌ ترین سدهای کشور ترکیه شناخته می شود از نظر تولید برق آبی رتبه بالایی دارد.

در بیانیه‌ای رسمی، وزیر ورزش و جوانان، محمود قاساپوغلو، اعلام کرد که تمامی مسابقات قهرمانی کشور تا زمان اطلاع‌رسانی بیشتر، فوراً به حالت تعلیق در خواهد آمد. وزیر آموزش ملی، محمود اوزر، دستور تعطیلی یک هفته‌ای تمام مدارس در کشور را صادر کرد، که بعداً به دو هفته تمدید شد. در آدانا، صدای فریاد مردم از زیر آوار شنیده می‌شد. جرثقیل‌ها و تیم‌های اورژانس در دیاربکر در یک ساختمان حضور یافتند. بیش از ۵۳۰۰۰ کارمند اورژانس ترکیه در مناطق آسیب دیده مستقر شدند. تیمی متشکل از ۹۰ معدنچی از سوما برای ارائه کمک به عثمانیه رسیدند. شهرداری کلان‌شهر ازمیر همچنین ده‌ها وسیله نقلیه و تجهیزات به مناطق زلزله‌زده ارسال کرد.

در ترکیه مساجد به عنوان سرپناهی برای افرادی که نمی‌توانستند به خانه‌های خود بازگردند در حالی که هوا بسیار سرد بود، مورد استفاده قرار می‌گرفت. در غازی‌عینتاب مردم در مراکز خرید، استادیوم‌ها، مراکز اجتماعی و مساجد پناه گرفتند. نزدیک به ۲۵۰٬۰۰۰ آواره در مدارس سراسر استان ملطیه ساکن شدند. حداقل ۲۴ آشپزخانه سیار از مدارس فنی و حرفه ای در استان در سراسر مناطق آسیب دیده اعزام شده‌است.

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه با منتشر کردن پستی در صفحه توئیتر خود ۷ روز عزای عمومی در ترکیه اعلام کرد. همچنین ۷ روز عزای عمومی در کشورهای قبرس شمالی و یک روز در بنگلادش و کوزوو اعلام گردید. نخست‌وزیر آلبانی، ادی راما اینگونه بیان کرد که روز ۱۳ فوریه روز عزای ملی خواهد بود. در روز ۱۳ فوریه، کل هیئت سیاسی مقدونیه شمالی در خارج از کشور پرچم‌های مقدونیه شمالی را نیمه افراشته نمودند.

بسیاری از ساختمان‌ها در آدیامان و دیاربکر ویران شدند. در دیاربکر، یک مرکز خرید فرو ریخت. حدود ۱۳۰ ساختمان نیز در استان ملطیه فرو ریختند. یک مسجد تاریخی معروف متعلق به قرن سیزدهم میلادی نیز در این استان تا حدی فروریخته است. قلعه غازی عینتاب، ساخته شده توسط هیتی‌ها نیز ویران شد. در اثر این زلزله آتش‌سوزی‌هایی نیز در سراسر منطقه رخ داده‌است. در مجموع، حدود ۶۲۱۷ ساختمان در ده استان در سراسر ترکیه فرو ریختند. بسیاری از ساختمان‌ها در آدیامان و دیاربکر ویران شدند. در دیاربکر، یک مرکز خرید نیز فرو ریخت. فرماندار استان عثمانیه گفت ۳۴ ساختمان در این استان فرو ریخته‌است. یکی از مهم‌ترین دلایل حجم بسیار شگفت‌انگیز خرابی‌ها وجود ساختمان‌های فراوانی بود که طبقه نرم داشتند؛ مخصوصاً که در سال ۲۰۱۶ رجب طیب اردوغان مقررات ساختمان‌سازی را تعلیق کرده بود و این نقش به‌سزایی در ساختن ناایمن ساختمان‌های طبقه نرم داشت.

ویرانی های زلزله خوی

زلزله خوی 5.4 ریشتر بود که به عمق 6 کیلومتری زمین نفوذ پیدا کرد. زلزله شهر خوی مصدومیت های زیادی را به جای گذاشت. همچنین این زلزله به منازل مسکونی خسارت گسترده ای را وارد کرده است. تجهیزات زیادی را هلال احمر کشور ایران و مردم ایران به هم میهنان خود ارائه داده اند. واحدهای مسکونی خوی طی بیانیه صادر شده باید مقاوم شوند تا در برابر زلزله مقاومت بیشتری داشته باشند. دستور مقاوم سازی واحدهای مسکونی صادر شده است و در اولویت قرار می‌ گیرد. برای ارائه توصیه لازم به زلزله ‌زدگان خوی باید بگوییم که آنها نیاز است آرامش خود را حفظ کنند و به خودشان استرس وارد نکنند. اقدامات لازم برای کمک به زلزله زدگان خوی انجام شده تا تلفن های آنها قطع نگردد.
مدیرکل ارتباطات آذربایجان غربی تلاش می‌ کند تا تمامی شرایط لازم را در این شهر فراهم نماید. تاسیسات گاز در خوی آسیب ندیده اند و این مسئله جان بسیاری از افراد را تضمین می‌ کند. زلزله خوی به ۷۰ روستا خسارت زیادی وارد کرده است. 1380 نفر در این زلزله مصدوم شده‌ اند و سه نفر در زلزله روستاهای خوی جان خود را از دست داده ‌اند. استاندار شهر خوی اعلام کرده است که نیروهای مسلح امکانات مناسبی برای امدادرسانی به مردم این شهر فراهم نموده اند. بر همین اساس شرایط زلزله زدگان روز به‌ روز بهبود پیدا خواهد کرد. اماکن ورزشی برای اسکان زلزله زدگان خوی آماده شده تا آنها بتوانند در این اماکن استراحت کنند. میزان خسارت های زلزله خوی بسیار زیاد است و به فکر ترمیم این خسارت هستند.

زلزله ترکیه

همه چیز در مورد زلزله کشور سوریه

زلزله سوریه به عنوان یکی دیگر از بزرگ ترین زلزله های دنیا شناخته می شود. در قسمت شمال سوریه زلزله گسترده ای به وجود آمد که کشته شدگان زیادی را به جای گذاشت. در سوریه تعداد جانباختگان بعد از به وجود آمدن زلزله روز به روز افزایش پیدا کرد. بیماری های واگیردار در شمال غرب سوریه بعد از زلزله افزایش پیدا کرده است. تجهیزات کمک رسانی به سوریه انتقال پیدا کرده تا افراد بتوانند سلامت خود را به دست آورند. نگرانی های زیادی در مورد پیامدهای بعدی زلزله سوریه وجود دارد.
تامین آب شرب به عنوان مهمترین نگرانی زلزله سوریه شناخته می ‌شود. مردم سوریه با خطر شیوع بیماری واگیردار مواجه هستند. برای از بین بردن پیامدهای زلزله باید همکاری های لازم انجام گردد. تمامی خدماتی که مربوط به تجهیزات پزشکی و بیمارستانی می باشد را برای کمک به زلزله کشور سوریه فراهم کرده ‌اند. محموله ‌های کمک به زلزله زدگان سوریه روز به روز افزایش پیدا می ‌کند. بر همین اساس زلزله‌ زدگان می توانند با استفاده از محموله های کمک ‌رسانی شرایط بهبودی خود را فراهم کنند.

در سوریه در شهر حلب، دومین شهر بزرگ این کشور، ۴۶ ساختمان فروریخت. اداره کل آثار باستانی و موزه‌های سوریه گفت که مکان‌های باستانی مختلف در سراسر شهر به‌طور گسترده شکسته شده یا فروریخته‌اند. در حماة، یک ساختمان هشت طبقه فروریخت و ۱۲۵ نفر در داخل آن گرفتار شدند. در دمشق، بسیاری از مردم از خانه‌های خود به خیابان‌ها گریختند.

بزرگ ترین زلزله های دنیا و کمک به زلزله زدگان

برای کمک به زلزله‌ زدگان می توانید خدمات متفاوتی را به آنها ارائه دهید. ارسال تجهیزات پزشکی و بیمارستانی به عنوان یکی از مهم‌ ترین اقداماتی می باشد که برای کمک به بزرگ ترین زلزله های دنیا انجام می گردد. امروزه بسیاری از افرادی که در زلزله سوریه، ترکیه و خوی مصدوم شده ‌اند به کمک ‌های پزشکی نیاز دارند. اگر تجهیزات پزشکی به صورت کامل در اختیار پزشکان قرار بگیرد می توانند جان مصدومین را نجات دهند. گستردگی زلزله خوی چندان بالا نبوده است. زلزله ترکیه و زلزله سوریه به عنوان بزرگ ترین زلزله های جهان شناخته شده اند که گستردگی زیادی داشته اند. بر همین اساس باید تمامی تجهیزات مورد نیاز برای کمک به زلزله زدگان ترکیه و سوریه فراهم شود.

زلزله اخیر خوی

صادرات برانکارد و تخت بیمارستانی برای زلزله زدگان

در شهر خوی تعداد کشته شدگان تنها سه نفر است که آن هم مربوط به روستاهای خوی می باشد. در کشور سوریه و ترکیه تعداد کشته شدگان بسیار زیاد است. مصدومین زیادی در این کشورها جانشان در خطر می باشد. صادرات انواع تجهیزات پزشکی جهت کمک به بزرگ ترین زلزله های دنیا بدون مانع انجام می گردد. شما می توانید هر یک از تجهیزات پزشکی و بیمارستانی مورد نیاز را برای زلزله زدگان ترکیه و سوریه فراهم کنید و برای آنها ارسال نمایید. تعدادی از برانکارد حمل بیمار شرکت سینا حمدآریا هم در زلزله خوی و زلزله ترکیه مورد استفاده قرار گرفته که میتوان به کیفیت مثال زدنی این برانکارد اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *